Goût de France, czyli kolacja Epikura

Jak podróże to jedzenie i to niekoniecznie trzeba wybierać się w dalekie wyprawy. Wiedzą o tym Francuzi i zapraszają do jednej z tysiąca restauracji na całym świecie, aby jednego dnia spróbować specjalnego posiłku w restauracji tuż za twoim rogiem.

Auguste Escoffier (szef kuchni) zapoczątkował kolacje Epikura w 1912 roku. Polegały one na serwowaniu jednego dnia w roku, tego samego menu, w różnych miastach Francji. Po stu latach władze Trójkolorowych odkurzają imprezę i inicjują projekt pod hasłem „Smak Francji” – Goût de France. Kolacja będzie serwowana 19 marca w przyszłym roku przez tysiąc najlepszych szefów kuchni na wszystkich kontynentach.

Kawiarniane życie Francji

Kawiarniane życie Francji

Francuski posiłek gastronomiczny już od czterech lat wpisany jest na listę UNESCO jako niematerialne dziedzictwo kulinarne ludzkości. Które restauracje z Polski zaserwują nie tylko żaby? Przekonamy się w styczniu przyszłego roku. Do 20 grudnia zbierane są zgłoszenia od restauratorów i szefów kuchni. Szczegóły pod takim adresem.

 

  • Janek

    Świetna inicjatywa! Tylko czekać na dzień kuchni polskiej. Przecież nasze specjały podbijają serca smakoszy. Zwłaszcza, że w kraju mamy wielu producentów zdrowej żywności na przykład ze znaczkiem dziedzictwa kulinarnego. Jakość tych produktów i naturalny sposób produkcji to nasze mocne strony. Te produkty są też coraz łatwiej dostępne na przykład na cabas.pl, gdzie producenci mogą sprzedawać, a foodie kupować.