Azja Centralna zza kierownicy terenówki

Nadszedł czas, by usiąść wygodnie w kinowym fotelu i delektować się soczystymi obrazami z wypraw do najdalszych zakątków świata. Spotykamy się jak zawsze o godzinie 20:30 w warszawskim Kinie Praha. Podczas najbliższego spotkania 30 marca naszym gościem będą Miłosz Kaleciński i Beata Nowik – zawodowi podróżnicy i współtwórcy marki Przygody4x4.

Od kilku lat zabierają ludzi w mniej i bardziej popularne rejony Europy i Azji, aby wspólnie doświadczyć świata z innej perspektywy. Samochód terenowy stał się dla nich domem, który pozwala dotrzeć w miejsca nieznane z przewodników. Podczas spotkania Miłosz i Beata opowiedzą o 4 krajach, które odwiedzili w 2015 i 2016 roku – Tadżykistanie, Uzbekistanie, Kazachstanie i Kirgistanie. Pokażą, jak wygląda bezkresny step, kazachska kopia stanu Utah czy słynny Kanion Szaryński. Wspólnie „przejedziemy” cały słynny Trakt Pamirski, czyli jedną z najwyżej położonych międzynarodowych dróg na świecie. Zajrzymy w rzadko odwiedzane rejony Pamiru i Tien-Szanu oraz rzucimy okiem na pozostałości Jeziora Aralskiego. Dowiecie się nieco o różnicach między narodami oraz specyfice podróżowania w tym rejonie. A ponadto nasi goście podpowiedzą, co warto zobaczyć i przeżyć w tych krajach.

Passion4travel.pl: Spotkania Podróżnicze w Kinie Praha to cykl comiesięcznych spotkań miłośników samochodów terenowych i turystycznego enduro. Pokazy filmów i slajdów z wypraw do najdalszych zakątków świata, rozmowy z organizatorami wyjazdów, a także porady od bardziej doświadczonych podróżników. Passion4travel.pl jednoczy ludzi gotowych porzucić znane i przetarte szlaki, by – dzięki niezależności, jaką daje samochód lub motocykl – dotrzeć dalej i poczuć więcej.

Azja Centralna zza kierownicy terenówki
30 marca, godz. 20:30
cena biletu – 15zł