Diagnoza przyjaźni

56 procent ludzi twierdzi, że zaprzyjaźniło się podczas podróży z kimś obcym. Polacy na tle świata są ponad średnią o cztery punkty procentowe, przed nami są między innymi Brazylijczycy(84 proc.), czy Chińczycy (71 proc.).

Badania pod tytułem „Podróże i media społecznościowe: dwa filary przyjaźni w 2015 roku” przeprowadzono na próbie 5 500 osób z 13 krajów. Dzięki możliwościom wyjazdów krąg naszych przyjaciół ulega zmianie. O przyjaciołach nie mówimy tylko w kontekście osób, które mieszkają w pobliżu, ale także w różnych zakątkach świata. Kilka faktów wynikających z badania:
– Japończycy są najbardziej powściągliwi – jedynie 11 procent respondentów deklaruje zawarcie przyjaźni podczas podróży.
– 45 procent pytanych osób stwierdziło, że podczas podróży kontaktuje się z przyjaciółmi przyjaciół z mediów społecznościowych.
– 77 procent osób, które udzieliło odpowiedzi na pytania, podczas podróży utrzymuje kontakt z przyjaciółmi za pośrednictwem mediów społecznościowych.
– 44 procent użytkowników sieci społecznościowych zawarło internetową przyjaźń z kimś, kogo nigdy faktycznie nie spotkało.

Podróże i media społecznościowe_Dwa filary przyjaźni w 2015 r.

Badania zostały przeprowadzone przy okazji projektu „The Six Friends Theory”, które promowały markę Mercure, a o czym pisaliśmy tutaj. Chodziło o to, aby wziąć udział w castingu ogłoszonym w mediach społecznościowych. Celem było spotkanie się z Nigelem, Aborygenem z plemienia Bundjalung w Australii. Casting wygrała śliczna włoszka Ludovica Loda, która podczas 46-dniowej podróży dookoła świata poznała sześć osób, które dzielą ją od Nigela. Jej przygody rejestrował filmowiec Jean-François Julian.

Serial internetowy „The Six Friends Theory” można będzie oglądać od 13 maja na tej stronie. Członkowie społeczności „Six Friends” będą mogli co drugi dzień obejrzeć nowy odcinek przedstawiający jej kolejne przygody. A tutaj mamy zwiastun jej filmu.