Człowiek ponad granicami: konkurs na inspirującą historię

Do 6 lutego można zgłaszać pracę w konkursie „Człowiek ponad granicami”, który pokazywać chce inspirujące spotkania z emigrantami. 

Organizatorem konkursu jest Muzeum Emigracji w Gdyni. Poprzez akcję chce ono opowiadać o ludziach, którzy konfrontują się z nowym, odnajdują w obcym języku, kulturze, nowym klimacie. Reportaże oceniać będzie podróżniczka i reporterka Monika Witkowska, fotograf Filip Ćwik, laureat World Press Photo 2011 oraz dyrektor gdyńskiego Muzeum, Karolina Grabowicz-Matyjas. Zacne grono!

To druga edycja tego konkursu. W pierwszej, rok temu, hasło brzmiało „Poznaj się na rodaku!”, a do konkursu zgłaszane mogły być reportaże o polskich emigrantach. Za najlepszą pracę jury uznało wtedy reportaż filmowy opowiadający o Polaku, który zamieszkawszy w niewielkiej miejscowości w Gwatemali, spontanicznie przyjął na siebie rolę św. Mikołaja. Wyróżniono też dwie inne prace, których bohaterami byli młodzi Polacy mieszkający w Londynie oraz potomkowie polskich emigrantów w Teksasie w USA.

Główną nagrodą w konkursie jest 5 tys. złotych oraz możliwość zaprezentowania pracy na festiwalu Kolosy. Najważniejszym branym pod uwagę kryterium będzie unikatowość i waga podejmowanej historii, a w drugiej kolejności – warsztat realizacyjny. Do udziału zaproszeni są amatorzy i profesjonaliści. W konkursie może wziąć udział każdy, kto do 6 lutego podeśle pracę, wraz ze zgłoszeniem, na adres Muzeum.

Myślę, że warto skorzystać z tej okazji jeśli macie w kieszeniach ciekawe materiały, a co ważniejsze – ciekawe historie!

Więcej informacji na: www.muzeumemigracji.pl.