Dominika. W poszukiwaniu żółwia

Filip jest moim ulubionym stworzeniem na Karaibach. To stary żółw, który lubił żerować przy jednej z kei na Dominice. Niestety nie przypłynął tym razem na żerowisko. Tak czasami jest z przyjaciółmi.

*** WSZYSTKIE MATERIAŁY KARAIBSKIEJ OPOWIEŚCI ZNAJDZIECIE NA TEJ STRONIE ***

Poszukiwania Filipa zacząłem od nurkowania. Żaglowiec jest majestatyczną bestią, ale nie tylko nad lustrem wody. Pływanie przy kei bawiło tylko mnie, ale nic dziwnego skoro Dominika ma do zaoferowania plantacje owoców i dzikie rzeki. Dla mnie niedostępnych – i dobrze, bo dzięki temu poznałem Mister D.

Mister D. to człowiek, który sześć lat temu na jedynym drzewie migdałowca rosnącym przy palmiastej plaży Portsmouth, postanowił wybudować dom. – Wtedy śmiano się ze mnie, ale teraz ludzie przychodzą podziwiać – mówi. Ma trójkę dzieci, ładną żonę i twierdzi, że nie ma nic piękniejszego nad jego sypialnię, w której nie ma dachu i gdzie śpi bezpośrednio pod gwiazdami.

Mister D. nie handluje niczym, co u niego oznacza brzydzenie się gotówką. Znacznie cieplej cię przyjmie, gdy masz coś ciekawego do zaoferowania. Interesują go zwłaszcza stare liny i płótno, dzięki którym może ochronić dom przed ulewami. Jeżeli masz coś takiego, warto przywieźć to na Dominikę –  w zamian zrobi ci Charliego. Orzech kokosowy i kawałek bambusa wystarczą, by D. zrobił fajkę wodną. A co w takiej się pali? Zgadujcie…

Dominika to jedna wyspa, ale są też inne. Do najciekawszych należy St. Lucia. To tu, na ulicach dzielnicy murzyńskiej, w każdy piątek odbywa się wielka impreza. Tłumy tańczą na skrzyżowaniu dwóch ulic, a każdy kto potrafi, podrywa na tę jedną noc kompana. Albo kilku.

A u świętego Bartłomieja najlepiej wybrać się na plażę muszelkową. Co prawda niewygodnie się na niej leży, ale nie przeszkadza to damom opalającym się toples. A to budzi zrozumiałe zainteresowanie męskiej części. Pod wodą zaś królują… ryby papugi.

Teraz już jestem na St. Maarten, ostatniej w tej podróży wyspie Karaibów. Za dwa-trzy tygodnie będę na Azorach. Do usłyszenia!

Dominika1 Dominika2 Dominika3 Dominika4 Dominika6 DCIM100GOPROGOPR0336.