Na luzie. 8 sposobów na nudę w samolocie

Z długimi lotami jest jak z polskimi filmami: “nuda… nic się nie dzieje, proszę pana, nic, (…) w ogóle brak akcji jest, nic się nie dzieje”. Ale mam na to radę! Wystarczy wykorzystać jedną z ośmiu propozycji, które umieszczam poniżej. Wtedy nuda nie jest groźna, nawet podczas najdłuższych lotów*!

1. Obserwuj ludzi i wyobrażaj sobie kim są a potem potwierdź przypuszczenia

Bądź jak Sherlock Holmes – obserwuj ludzi, obnażaj ich słabości i pasje, buduj drzewo genealogiczne do pięciu pokoleń wstecz. Po zbudowaniu dokładnej wiedzy na temat danego człowieka podejdź do niego i zapytaj czy miałaś / miałeś racje. Na pewno tak! Brawo Holmesie!

Propozycja bonusowa: możesz łączyć obserwowanych ludzi ze sobą, zastanawiać się kto ze sobą sypia, kto jest czyim zaginionym bratem bliźniakiem itd. Wybraźnia podpowie najlepsze scenariusze. To też możesz potwierdzić u źródła.
tumblr_m1oh50lcV51r614uo

2. Obejrzyj tyle odcinków “Mody na sukces”, ile to możliwe

Nie wiedzieliście, że w 2006 roku ostatecznie rozpadło się małżeństwo pani Hayes i Forrestera, który uświadomił sobie, że tak naprawdę kocha Brooke i ponownie został mężem Logan, a wtedy Taylor zaczęła szukać pocieszenia w ramionach innych mężczyzn, podczas gdy związek Brooke i Ridge’a ostatecznie zakończył się w 2012 roku, a kiedy Stephanie zachorowała na raka płuc, pogodziła się z Brooke? No proszę! Długi lot to idealna okazja by nadrobić zaległości, nawet na przyspieszonym podglądzie!

3. Stwórz wyimaginowanego przyjaciela i rozmawiaj z nim przez całą drogę

Jeśli już masz wyimaginowanego przyjaciela będzie ci łatwiej. Jeśli nie, nic prostszego. Możesz z nim rozmawiać o ostatnim obejrzanym filmie, kłócić się o pieniądze, opowiadać sobie dowcipy. Pamiętaj: rozmowa z kimś inteligentnym nigdy nie jest nudna! Bonus: możesz stworzyć wyimaginowanego zwierzaka i karmić go pokładowym jedzeniem!

tumblr_mw6323jxTN1sb1ir6o1_500

4. Usiądź koło rodzin z dziećmi

Nuda i dzieci? Niemożliwe! Jeśli to niemowlak, który zacznie płakać – płacz jeszcze głośniej! Jeśli to małe dzieciaki, możesz bawić się ich zabawkami. Tyle wygrać!

60b85600-48a3-11e4-a09f-618450a9a37d_Kindergarten-Cop-2_10-Movie-CLIP-Kids-on-the-Plane-1990-HD

5. Oglądaj “Przyjaciół” w nieznanym języku

Kto nie lubi “Przyjaciół”, prawda? Spróbujcie więc obejrzeć ich sobie z dubbingiem w języku, którego nie rozumiecie.

6. Ucz się arabskiego

Propozycja z tych bardziej odważnych. Kup rozmówki polsko-arabskie i ucz na głos wymowy z bardzo poważną i skupioną miną. Nie reaguj na nic i na nikogo. W duchu śmiej się ze stereotypów.

7. Wpatruj się w widok za oknem i ostrzegaj przed gremlinem…

…albo dowolnym innym dziwnym stworzeniem, które siedzi na skrzydle / piłuje skrzydło / chce zjeść samolot. Takie rzeczy się zdarzają, naprawdę, pokazywali w telewizji!

8. Zorganizuj karaoke dla pasażerów…

…ale takie, że tylko śpiewający słyszy muzykę w słuchawkach**. Impreza jest w ogóle dobrym pomysłem. Taniec i śpiew zbliżają, a jeśli przed nami długi lot – czego chcieć więcej?

11-Annoying-People-We-Hate-To-Sit-Next-To-On-The-Plane-1

anigif_optimized-24971-1418834796-26

A może macie jeszcze jakieś nietypowe pomysły na nudę w samolocie? Dajcie znać w komentarzach!


* Na przykład z Dallas do Sydney liniami Qantas – dystans: 13810 km, czas lotu: 17 godzin

** Pomysł na FB podsunął Get Lost Project, dzięki!

P.S. Ten tekst jest rezultatem rozmów prowadzonych podczas naszego otwartego spotkania redakcyjnego. Jak widać – dobre towarzystwo i procentowe napoje są najlepszym źródłem inspiracji.