Nasz patronat: Fiatem za światem – młodzi podróżnicy jadą szukać wolności

Wolność ma wiele imion i dla każdego znaczy co innego. Młodzi ludzie z Pomorza chcą znaleźć swoją własną definicję wolności – szukać jej będą podczas 16-dniowej wyprawie po Polsce w starym Fiacie 125p. A my udzielamy im naszego patronatu medialnego!

Projekt “Jedziemy Po Wolność” ma charakter podróżniczo-artystyczno-społeczny. Jak przekonują podróżnicy, zakłada on przemierzanie świata samochodem, rowerem, na piechotę, w kajaku i na wiele innych sposobów. Jednak w tym roku najważniejszą podróżą będzie dla nich wyprawa “Fiatem za światem”, w której zamierzają odwiedzić 16 województw Polski.

Idea projektu „jedziemy Po Wolność” opiera się na trzech filarach. Wolność, sztuka, motywacja. Chcemy pokazywać naszym rówieśnikom, jak wiele wolności mamy obecnie i na jak wiele dobrych sposobów można ją wykorzystywać. Tym samym chcemy realizować trzecie założenie, czyli motywować odbiorców do działania i realizowania marzeń. Ze swoich wypraw chcemy też tworzyć relacje fotograficzne, malarskie i filmowe.

Podczas wyprawy „Fiatem za światem”, która planowo odbędzie się na przełomie sierpnia i września planują stworzyć:

  • zbiór zdjęć: reportaż fotograficzny ukazujący całą wyprawę,
  • film o wyprawie: przy pomocy kamery pokazać, jak wyglądała podróż, z nadzieją, że może po obejrzeniu tego materiału niektórzy postanowią zorganizować własną wyprawę,
  • film „Czym dla Ciebie jest wolność?” – forma filmowej sondy publicznej,
  • film „Polska wieś” – za pomocą dokumentu filmowego pokazać trudniej dostępne miejsca w Polsce, które ich fascynują,
  • obrazy – Martyna Lorbiecka, artystka ze Starogardu Gdańskiego stworzy serię obrazów pokazującą miejsca, które odwiedzą,
  • „Mapę nietuzinkowości” – zaznaczyć na niej, miejsca w których spotkali się z najciekawszymi ludźmi, zdarzeniami.

Fundusze na wyprawę podróżnicy zbierają na portalu polakpotrafi.pl: polakpotrafi.pl/projekt/jedziemy-po-wolnosc. Więcej informacji także na Facebooku: https://www.facebook.com/jedziemypowolnosc.