Nasz patronat medialny: Kordyliera Patagońska plus

Tam, tara, dam, fanfary! Nasza Redakcja objęła patronatem medialnym pierwszą wyprawę podróżniczą!

Marta i Sławek Wójciakowie zwiedzają świat z plecakiem i aparatem, od pewnego czasu także z córeczką Zuzą. Swoje wyprawy opisują na blogu zwiedzajacswiat.com, gdzie znaleźć można także ciekawostki, relacje, informacje praktyczne – no i oczywiście zdjęcia.

Już w lutym podróżnicy wybierają się w kolejną podróż – tym razem ich celem jest Patagonia. Jak sami zdradzają:

Zaczynamy przekornie na „Końcu Świata” w Ziemi Ognistej, stamtąd ruszamy pod Trzy Wieże, serce parku narodowego Torres del Paine w Chile, potem Dymiąca Góra, czyli słynny Fitz Roy rozgrzany do czerwoności pierwszymi promieniami słońca oraz wielki błękit, w postaci potężnego lodowca Perito Moreno, który mamy nadzieję, zgotuje nam głośny i mokry spektakl, za sprawą odrywających się od niego fragmentów lodu. Zanim jednak wychłostają nas patagońskie wiatry, odwiedzimy Andaluzję, wygrzejemy nasze ciała w gorącym, nie tylko ze względu na atmosferę i pogodę, ale też szał karnawałowych przygotowań, Rio. Na koniec kolejna potężna dawka słońca i emocji – wodospady Iguazu. Tak w głównych punktach, przedstawia się plan, naszej ponad 3 tygodniowej podróży „Kordyliera Patagońska plus”. Rejon Kordyliery Patagońskiej to serce wyprawy, plus – miejsca, które odwiedzimy dodatkowo.

Podróżnicy mają nadzieję na zdjęciach uchwycić piękno odwiedzanych miejsc. Zebrany materiał posłużyć ma do stworzenia kalendarzy, a pieniądze z ich sprzedaży zostaną przekazane na cele charytatywne.

My trzymamy kciuki za wyprawę Marty i Sławka i czekamy na świetną relację! A jeśli ktoś z Was wybiera się na wyprawę, organizuje imprezę podróżniczą lub robi ciekawe wydarzenie kulturalne (książka, płyta, film itd.) i chce uzyskać nasz patronat – to serdecznie zapraszamy. Więcej szczegółów na stronie parabuchmagazyn.com/nasz-patronat.

patagonia 0