Nasz patronat: Piraci na Maskarenach

Rodzina w podróży, a do tego w ciekawym celu – nie mogliśmy takiej wyprawy nie wesprzeć naszym patronatem! Poznajcie Tomasza, Barbarę i Zuzię, którzy obrali kierunek na poznanie mieszkańców, kultury i przyrody Mauritiusa, wysp Rodrigues oraz Réunion. Możecie także wesprzeć ich plany!

Jak przekonują podróżnicy, głównym celem poznawczym wyprawy jest wniknięcie, na ile tylko się da, w prawdziwe, tradycyjne życie mieszkańców tych terenów.

Zamierzamy aktywnie uczestniczyć w życiu mieszkających na tych wyspach społeczności. Będziemy mieszkać wśród rdzennych mieszkańców wysp, wynajmując u nich pokój, uczestniczyć w najważniejszych dla nich świętach i uroczystościach, podróżować z nimi, podpatrywać ich zwykłą egzystencję, rozmawiać z nimi o codziennym życiu, opowiadać o Polsce, a wędrując po wyspach nie ograniczymy się do miejsc typowo turystycznych, lecz ich piękno będziemy odkrywać przede wszystkim zaglądając w miejsca, które zwykły turysta omija. Chcemy wszystkim unaocznić, że Mauritius, Rodrigues i Réunion to nie tylko rafy koralowe, turkusowe wody oceanu i piaszczyste plaże, lecz również czynny wulkan, wodospady, górskie szczyty, sawanna, las równikowy.

Efektem finalnym wyprawy będą artykuły i fotoreportaże w prasie i portalach o tematyce turystycznej. Oprócz tego powstanie filmowy reportaż prezentujący przebieg wyprawy, książka (w formacie pdf) opisująca kuchnię tych wysp wraz z przepisami kulinarnymi oraz książka podróżnicza, ukazująca autentyczne oblicze wysp.

Podróżnicy chcą także zainspirować innych rodziców do odbywania wspólnych podróży z dzieckiem, udowadniając, że “tego typu podróżowanie nie jest oznaką egoizmu rodziców, lecz troski o wszechstronny rozwój dziecka”.

Więcej informacji o projekcie można uzyskać na stronie internetowej wyprawy: maskareny.com.

Podróżnicy zbierają właśnie fundusze na wyprawę za pośrednictwem platformy PolakPotrafi.pl. Zapraszamy Was do śledzenia ich podróży oraz wsparcia w realizacji planów.