Otwarte Pracownie zapraszają: ludowe rękodzieło, lokalni twórcy i własna kreatywność

Jeśli szukacie oryginalnego i twórczego pomysłu na wakacyjne weekendy, lubicie spotkania z ciekawymi ludźmi, poznawanie lokalnych historii i tajników rękodzielniczych oraz macie ochotę spróbować samemu coś stworzyć – na Szlaku Rzemiosła dzieją się rzeczy idealne dla Was. Otwarte Pracownie zapraszają!

Otwarte Pracownie to cykl wakacyjnych spotkań w pracowniach twórców rzemiosła w Małopolsce. To okazja do tego, by podejrzeć rzemieślników przy pracy i samemu spróbować swoich sił w rękodziele. W sierpniowe i wrześniowe weekendy twórcy ze Szlaku Rzemiosła Małopolski otworzą swoje pracownie i galerie. Będzie można wziąć udział w bezpłatnych warsztatach, spróbować lokalnych przysmaków i zakupić piękne, ręcznie robione przedmioty. Podczas Otwartych Pracowni będzie można zgłębić tajniki garncarstwa, łyżkarstwa, wypieku chleba, rzeźby ludowej i innych tradycyjnych rzemiosł.

otwarte pracownie2

Najszybciej, bo już 1 sierpnia, będzie można się przekonać jak powstają tradycyjne drewniane łyżki. Wystarczy wtedy odwiedzić pracownię Piotra Michniaka w Nowicy i osobiście spotkać się z twórcą w miejscu, gdzie mieszka i pracuje.

W niedzielę, 2 sierpnia w ŻyWej Pracowni na krakowskim Kazimierzu różnorodne surowce i techniki plecionkarskie prezentować będzie prowadząca działania na styku rzemiosła, designu i architektury twórczyni na Szlaku Rzemiosła – Magdalena Żyłka. Na warsztatach będzie można kosze, dekoracje, zabawki, elementy lamp czy biżuterii z naturalnych i upcyklingowych materiałów – wikliny, siana, sitowia, traw, pnączy, rattanu, gazet, tkanin, drutu i sznurków.

otwarte pracownie ulotka

Wstęp na wydarzenia jest wolny. Szczegóły projektu Otwarte Pracownie znajdziecie na stronie szlakrzemiosla.pl.