Mało pluszowa podróż misia z Peru do Anglii

Jak peruwiański misiek znalazł się na dworcu w Londynie? O tym dowiecie się z filmu, który wchodzi do kin 2 lutego – “Paddington”.

Podróżujący spokojny niedźwiadek ubrany w obszerny prochowiec i walizkę wylądował w Limie, aby odwiedzić swoje rodzime strony. W ten sposób promowany jest angielski film “Paddington”, który dostępny będzie w polskich kinach od 2 lutego. Historia tego pluszaka została napisana przez Micheala Bonda w 1958 roku. Od tamtego czasu została przetłumaczona na czterdzieści języków.

padd

Mimo bardzo spokojnego charakteru niedźwiadek pakuje się w różne kłopoty, a jego życie nie jest pluszowe. Paddington po Fileasie Foggu to drugi literacki podróżnik, tylko zwiedzający nie świat a Londyn.

Dworzec Paddington, od którego wziął swoje przezwisko, kojarzy się głównie z tym dziecięcym bohaterem. Popularność postaci sprawiła, że nie tylko sprzedawane są gadżety z miśkiem, ale także organizowane trasy turystyczne. Nie zachęcam do  “zorganizowanych wypraw”, ale może dobrze byłoby wziąć bajkę w rękę, dzieciaka na plecy i wybrać się do Londynu by popatrzeć gdzie ten mały pluszak zabłądził.