Parabuch wspiera poszukiwania w Ameryce Łacińskiej

Z przyjemnością informujemy, że objęliśmy swoim patronem medialnym projekt El Buscador!

Czworo bliskich przyjaciół w styczniu 2016 roku wyrusza samochodem w wielką, trwającą przynajmniej pół roku podróż po krajach Ameryki Łacińskiej. Poza przeżyciem swojej największej jak dotąd przygody, ich celem jest także przeprowadzenie sondy społecznej, zainspirowanej bezpośrednio filmem „Gadające Głowy” Krzysztofa Kieślowskiego, wśród tubylców, by zbadać to, jak spostrzegają oni otaczającą rzeczywistość.

el buscador

Dziewiętnaście krajów i cztery proste pytania poruszające tematy fundamentalne dla każdego człowieka: W którym roku się urodziłeś? Kim jesteś? Co jest dla Ciebie najważniejsze? Czego byś chciał (czego oczekujesz od przyszłości)? – w ten sposób drużyna zjednoczona pod szyldem „El Buscador” chce nadać swojej wyprawie kształt socjologicznego badania terenowego, poznać sposób myślenia ludzi wychowanych w tak odmiennej kulturze i porównać go z mentalnością Polaków. Na eskapadzie nie zabraknie również obcowania z egzotyczną naturą – od potężnych andyjskich szczytów po wilgotne lasy tropikalne oraz zwiedzania sławnych miast i zabytków.

Relacje z przygotowań oraz raporty z właściwej wyprawy, kiedy ta już się rozpocznie, można śledzić na oficjalnej stronie projektu El Buscador na Facebooku i blogu. Do wyprawy będziemy też oczywiście wracać na Parabuchu!

facebook.com/ProjektElBuscador

www.projektelbuscador.blogspot.com