Parabuch wspiera wyprawę busem dookoła USA

Marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia, przekonują podróżnicy z wyprawybusem.pl. Co prawda, to prawda. Dlatego udzielamy im naszego medialnego patronatu!

W połowie lipca dziewięcioosobowa grupa studentów wyruszy w podróż po Stanach Zjednoczonych kultowym busem z 1988 roku. Przed nimi dwa miesiące wyprawy, podczas której z kilkoma dolarami w kieszeni swoim wiekowym Volkswagenem T3 chcą przejechać ponad 15 tys. km po amerykańskich drogach i bezdrożach, odwiedzając największe atrakcje turystyczne Nowego Świata.

[symple_box style=”boxnotice”]
Wyprawa się udała! Relację z niej znaleźć możecie pod tym adresem!
[/symple_box]

Wyprawybusem.pl to projekt podróżniczy powstały w 2011 roku, którego celem jest tanie zwiedzanie świata. Dotychczas studenci swoim 27-letnim busem przejechali już ponad 30 tys. km odwiedzając 18 krajów i spędzając w podróży ponad 150 dni. Trasa ich pierwszej wyprawy wiodła szlakiem stolic Europy Środkowo-Wschodniej: odwiedzili wówczas Słowację, Węgry, Austrię i Czechy. W planach mieli również wizytę w Niemczech, ale z powodu awarii busa nie udało im się dotrzeć do tego kraju. Nadrobili to jednak w kolejne wakacje, kiedy to wyruszyli w drogę by po raz pierwszy w życiu stanąć nad brzegiem Oceanu Atlantyckiego. Swoim kolorowym ‘kanciakiem’ zawitali wówczas do Holandii, Belgii, Francji i Luksemburgu.

8. Koningstein, Austria

2014 Islandia (10)

Dwie pierwsze podróże sprawiły, że studenci złapali prawdziwego „podróżniczego bakcyla” i nie potrafili wyobrazić sobie wakacji bez kolejnej podróży. Wyznaczyli więc sobie kolejny, ambitny cel – postanowili dojechać swoim ćwierćwiecznym busem na Koło Podbiegunowe i Przylądek Północy Nordkapp. Tak też się stało, choć nie było wcale prosto – podczas podroży po Skandynawii ich auto zaliczyło bowiem ponad 20 mniejszych i większych usterek. Mimo to (choć zaledwie na „trzech biegach” ) dotarli na sam kraniec kontynentalnej Europy. Mroźny klimat Skandynawii bardzo przypadł im do gustu i wyznaczył cel kolejnej podróży, którym stała się Islandia oraz Wyspy Owcze. Podczas trwającej półtora miesiąca wyprawy młodzi podróżniczy mieli okazję po raz pierwszy w życiu na własne oczy zobaczyć gejzery, wspiąć się na krater wulkanu, odbyć lot helikopterem czy zażyć kąpieli w gorących źródłach. Lista spełnionych marzeń poszerzyła się o kilka pozycji, podobnie jak katalog doświadczeń i nowopoznanych ludzi.

2012.08.08 Saarmund - Wolfsburg - Vechta (53)

Na tym jednak nie koniec projektu. W nadchodzące wakacje ekipa postanowiła pójść jeszcze o krok dalej i postawić swoje stopy na innym kontynencie. W połowie lipca planują wylecieć do Nowego Jorku, gdzie zaczną swoją podróż po Nowym Świecie. W planach mają zarówno zwiedzanie najbardziej znanych amerykańskich miast, jak i cudów natury. Chcą m.in. przejechać się słynną nowojorską taksówką, odbyć konną wycieczkę przez Kanion Kolorado, postawić symbolicznego dolara grając w kasynie w Las Vegas i spotkać szeryfa na Dzikim Zachodzie.

Jak więc mieliśmy nie pomóc w realizacji takich planów?!

Wszystkich zainteresowanych projektem oraz przygotowaniami do podróży do USA zapraszamy pod adres: www.facebook.com/wyprawybusempl