Warszawiak w Gdyni cz. 2 Brzuch Gdyni

Warszawiak w Gdyni tym razem na Halach Targowych.

Odwiedzam Hale Targowe w Gdyni. Oczywiście by zrobić zakupy, ale nie tylko chodzi o świeże produkty. Nauczyłem się, że najlepiej poznać miejsce sprawdzając gdzie jedzą tubylcy. Poprzez brzuch najlepiej zjednać sobie człowieka.

Hale Targowe w Gdyni. Zakupy z ludzką twarzą

O Halach wiem tyle, że budynek jest pięknym przykładem modernizmu w Polsce, że można tam kupić świeże ryby, restauratorzy mają tam swoich dostawców. Wiem też, że od paru lat miasto Gdynia dużo energii wkłada w to, aby Hale przyciągały klientelę. Organizuje tam festiwale, spacery. Jest to chyba jedno z niewielu targowisk w Polsce, które ma swoją stronę internetową, a także hasło Zakupy z ludzką twarzą.

Wiem, że większość z nas woli zrobić zakupy w hipermarketach i to najlepiej takich, które obudowane są galeriami handlowymi. W Trójmieście jest ich dużo, ale moim zdaniem są przeraźliwie nudne. Wszystko jest takie samo i wolę już pójść do baby na targowisku by kupić pomidory i ziemniory niż korzystać z kolejnej promocji w hipermarkecie. Może i rzeczywiście przepłacę kilka groszy, ale z pewnością oszczędzę na innych produktach, a na pewno na zdrowiu bo prędzej znajdę tam produkty prosto od dostawców.

Ceny na targowiskach, czyli cena za schaboszczaka

Przy kręceniu tego materiału włączyła się mi moja żyłka dziennikarska. Poprosiłem znajomych i rodzinę, aby sprawdzili ile kosztują wybrane produkty. Skupiłem się na schabowym z ziemniakami, aby utrwalić stereotypy. Spytałem się także o kurę rosołową i pierogi z kapustą i grzybami. No i niestety w Gdyni nie jest najtaniej. W zasadzie to cenowo przegrywa nawet z Warszawą, nie mówiąc o Olsztynie, Grójcu czy Poznaniu. No ale najlepiej abyście zobaczyli to sami i ocenili. Zapraszam do oglądania.

Przy okazji zapraszam Was do kolejnego odcinka Warszawiaka w Gdyni. W przyszłym tygodniu zobaczycie jak pływa się po Morzu Śródziemnym na żaglowcu Pogoria. Statek ten zarejestrowany jest w Gdyni, a więc idealnie do tego projektu.