Warszawiak w Gdyni. Część 1

Podobno Gdynia jest jednym z najlepszych miejsc do życia w Polsce. Mam osiem miesięcy, aby sprawdzić tę tezę. Zapraszam do obejrzenia vloga… Warszawiak w Gdyni

Jak wiadomo Warszawiak to arogancki cham, który lubi się wywyższać i za nic ma innych ludzi. W dodatku jeździ jak wariat i w ogóle zły człowiek. Nie ma co się mierzyć ze stereotypami. Jestem z miasta stołecznego i opowiem Wam o mieście z morza w moim nowym vlogu… Warszawiak w Gdyni.

Przeprowadziłem się z Warszawy na niemal rok. Studiuję w budynku Akademii Morskiej. Na kursie tam prowadzonym, uczę się umiejętności oficera wachtowego. A zatem poznaję meandry nawigacji i astronawigacji, sztukę rysowania trójkątów sferycznych i przeliczania jednostek z systemu metrycznego na imperialny i odwrotnie. Do tego dużo prawa i przedmiotów dotyczących bezpieczeństwa. Mam nadzieję, że później będę nawigatorem na statkach handlowych i pasażerskich. A to pozwoli mi otworzyć drogę do podróży i odkrycia najdziwniejszych zakątków świata. W tym czasie stoję przed ogromną szansą, czyli poznaniem miasta, które zostało wybudowane od podstaw przed II wojną światową. Dlatego też postanowiłem pokazać Gdynię moimi oczyma.

Warszawiak w Gdyni

Zapraszam do obejrzenia pilota nowego pomysłu na vloga. Co sobotę do końca kwietnia będę zamieszczał krótki materiał na temat Gdyni. Według rankingów jest to miasto najlepsze do życia w Polsce. Mieszkańcy, których już spotkałem mówili mi, że w Gdyni dobrze się mieszka, w Sopocie imprezuje, a w Gdańsku zarabia. Chciałbym przekonać się na własnej skórze na czym polega urok miasta z morza.

Planuję odwiedzić strażaków, porównać ceny na targowiskach w Polsce i halach targowych w Gdyni, opowiedzieć o architekturze miasta, tutejszych muralach. Chciałbym przeprowadzić ranking restauracji i uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych.

Przy okazji pokażę Wam, jak wyglądają konkretne miejsca na świecie. W swoje filmy będę wplatał obrazki, albo wydarzenia z różnych szerokości geograficznych, które już odwiedziłem. Przybliżę Wam targowiska w Boliwii i Peru. Zobaczycie rajskie plaże Brazylii i Wysp Karaibskich.

Okazuje się, że miasto jest idealnym do rozpoczęcia podróży niemal dookoła świata. Wirtualnie spotkam się też z ludźmi, którzy są w tej chwili w różnych częściach świata. Opowiedzą o swoim sposobie na podróżowanie.

Ten materiał Warszawiaka w Gdyni jest zapowiedzią, a więc poznacie mnie i ludzi, u których będę mieszkał. Para Ostry i Miotła wypłynęli na rejs na wyspy Kanaryjskie, zabrali ze sobą kota.