Wojciech Cejrowski: nie kupujcie mojej książki (w Empiku)

Wojciecha Cejrowskiego albo się kocha, albo zdecydowanie nie. Wiele mu można zarzucić, ale na pewno nie brak szczerości. W prostym, krótkim przekazie namawia do tego by jego książek nie kupować w Empiku. Dlaczego? 

[Aktualizacja świąteczna] W chwili opublikowania tego tekstu, 17 grudnia, umieszczony był tu film, na którym Wojciech Cejrowski zachęca do nie kupowania jego książek w Empiku. W swoim własnym, unikalnym stylu informuje, że nie popiera w żaden sposób skandalicznej (jego zdaniem) kampanii promocyjnej firmy, w której wystąpili Maria Czubaszek i Adam “Nergal” Darski.

Od tego czasu trochę się jednak zmieniło. Film został usunięty a Cejrowski napisał 23 grudnia na swoim facebookowym profilu żeby w Empiku jednak kupować. Dlaczego?

Przed chwilą otrzymałem list od Prezesa Empiku, Pana Olafa Szymanowskiego (opublikowany na fanpage’u firmy) zawierający życzenia świąteczne oraz oficjalne przeprosiny dla wszystkich, którzy poczuli się urażeni doborem bohaterów ostatniej kampanii reklamowej Empiku.

Niniejszym odwzajemniam się – życząc Panu Prezesowi i całej załodze Empiku wszelkiego dobra na Boże Narodzenie i na cały rok 2015.

Wspólnie z Panem Prezesem, kończymy tę przykrą sprawę po męsku, a jednocześnie jak najbardziej w duchu tych świąt – duchu pojednania, gdy zamierają spory, podobnie jak kiedyś ustawały wojny w chrześcijańskiej Europie.

Szanowni Państwo,
serdecznie zachęcam do powrotu do Empików w całej Polsce. Ktokolwiek dał wyraz swemu oburzeniu i nie robił zakupów w Empiku, niech teraz pofatyguje się i zrobi zakupy – jako widomy znak przebaczenia i pojednania. Sam to zrobię, pomimo, że jestem już w USA – zrobię przez internet.

Wspaniała magia świąt, prawda? 😉